Product Details:
| Material | Polyester |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Silver |
| Water Proof | Yes |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12000 Piece |
| Material | Vinyl |
| Packaging Type | Sheet |
| Shape | Rectangular |
| Design | Printed |
| Surface Treatment | Embossing |
Owing to the affluent knowledge, we are capable to provide Labels for Lubricant. Moreover, the presented series of products is properly checked on varied industry standards to make sure the longer life.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12000 Piece |
| Size | 40x150mm |
| Material | Metallic |
| Usage/Application | Commercial |
| Technics | Engraved |
| Design | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
| Max Thickness | 100 mm |
| Min Thickness | 0.2 mm |
We are a well-known name, involved in providing an extensive series of Printed Metallic Labels. Our product is extremely employed by customers owing to their sturdy nature.
Additional Information: